Bohatství člověka nepotěší a starostem neuleví

2. července 2015 v 22:52 | Bobík
Můj přítel vždycky říká: "Kdybych já byl milionář, byl bych tak šťastný!" Ale opravdu to tak je? Opravdu je naše největší štěstí to, co nám chrastí v kapse a (řekněme si popravdě) dnes to ovládá svět? Peníze. Jak málo stačí člověku ke štěstí. Avšak nestačí mnoho, aby se z pohádkového luxusu, stal ten nejhorší sen..Neříkám, že být bohatý v dnešním světě, není super. Myslíte ale také na to, že štěstí nechodí po horách a nenachází se ani v penězích? Štěstí chodí po lidech, málokdo ho ale umí přijmout a využít.

Docela mi to připomíná scénu z anglického seriálu "Červený Trpaslík". Jde o scénu, kdy se Rimmer a ostatní zbylí členové posádky nacházejí ve hře Lepší než život. Tato hra vám splní vaše nejhlubší přání, avšak nefunguje tak, že si ihned něco přejete a to se vyplní. A tak je Rimmer (arogantní člověk, stále házející vinu na ostatní) bohatý, má luxusní vilu a společnost mu dělá nádherná modelka. Avšak není šťastný. Něco uvnitř mu to nedovolí. Jeho myšlení mu přináší do hry špatné věci. Milenka ho podvádí, ukradnou mu jeho tělo a spousta dalších nepříjemností. Na co vlastně narážím? Můžeme být bohatí, můžeme si pořídit, co chceme, ale stále máme osobu, kterou je třeba porazit. Podívejte se do zrcadla, tohle je vaše osoba. Pokud ji naplníte láskou, vrátí vám to. Dáte-li ji nenávist, také ji dostanete. Dokažte ji, jak ji máte rádi a krásné věci k vám přijdou sami. Nemůžete být upřímně milováni, pokud nejprve neumíte milovat vy sami sebe. Avšak dokážete-li to, budete šťastní i bez hromady skoro až nepotřebných peněz.

Pořád si myslíte, že nejdůležitější v životě jsou peníze? Co by vás napadlo jako první, pokud by do vás narazilo auto a skoro na krajíčku smrti jedete do nemocnice? Napadne vás váš majetek? Nebo snad kolik peněz máte na účtu? Vím, že nemůžu říct, nad čím bych přemýšlela. Možná by to ani nešlo. Ale pokud ano, asi by mě napadlo, kdo tu pro mě bude. Kdo se mnou stráví mé poslední chvilky života a kdo mi do teď dělal život krásný..


Představme si například studenta, který celý večer sedí u stolu a při světle lampy rýsuje, počítá, přeměřuje, učí se a druhý den ráno vstává, jde do školy a při zkoušení se modlí a doufá, že to všechno přes noc nezapomněl. Myslíte, že v tu chvíli jsou pro něj důležité peníze, jež mu cinkají v kapse? Nebo snad telefon, který neposlušně vibruje v druhé? Není v tu chvíli pro něj náhodou největším jměním jeho chytrý mozek a naučené znalosti? To však posuďte vy sami.

Neříkám, že peníze nejsou důležité, pravdou je, že hýbou světem. Ale opravdu jich potřebujeme tolik, o kolika sníme? Moje známá je velmi bohatá žena, bohužel, nemůže mít děti. Dříve mi říkávala: "Klidně bych svůj život vyměnila za život normálně pracujícího člověka, jen abych mohla stvořit něco tak krásného a milovat to." A o tom to je, tohle jsou opravdové krásy života. To, co za peníze nekoupíte! Rozhlídněte se dobře, jsou to kamarádi, naše lásky, rodina, či jen vůně květin a příchod jara (ta krása, kdy vše zelenatí).. To vše jsou věci, pro které stojí za to žít. A i když jsou peníze důležité, nikdy nebudou tak důležité, aby nahradili všechnu tu krásu okolo. Stačí hledat a najdeš..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 2. července 2015 v 22:57 | Reagovat

to je naprosto skvělý!!!!! :-)

2 Martínek Martínek | 2. července 2015 v 22:58 | Reagovat

Tvůj přítel je milionář, protože má Tebe ;) on si to časem uvědomí :)

3 Honzík Honzík | 2. července 2015 v 23:09 | Reagovat

Zajímavé. Jiný pohled na věc kterou já beru dost jinak. Ale o to zajímavější ten článek je. Jen tak dál s takovými články. Pecička.

4 Petr Petr | 3. července 2015 v 0:19 | Reagovat

nad tím se člověk vážně zamislí krásný :-D

5 Paťas Paťas | 3. července 2015 v 18:52 | Reagovat

[2]: naprosto souhlasim :-)  :-)  :-)

6 Kačule Kačule | 3. dubna 2016 v 0:44 | Reagovat

Prachy světem otáčí a otáčí a otáčí :-D vzpomínáš? zpíváš si to pořád a potom napíšeš tohle :-D jinak pecka ;-)

7 Eli Eli | 3. dubna 2016 v 0:46 | Reagovat

čtu si tu komentáře a nemůžu nesouhlasit - tvůj momentálně bývalý přítel měl štěstí jako nikdo jiný ;-)
pro Tebe peníze nejsou vše, to už jsem zjistil a to je báječné ;-) kolem mne se pohybuje někdo, kdo je šťastný i bez koruny v kapse O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama