Jak dál?

11. června 2017 v 16:32 | Bobík
Celý rok jsem se těšila, jak konečně zmizím na rok do zahraničí. Čím víc se ale moje cesta blíží, tím dále ji chci odsouvat. Stalo se něco, co se stát nemělo. Ale co když je to tak správně? Jak dál naložit se svým životem?


Hodně dlouhou dobu jsem na tenhle blog nic nenapsala. Vezmeme to tedy postupně od začátku. Poměrně dlohou dobu jsem plánovala, že po maturitě si užiju léto a na konci zmizím na rok s mojí francouzskou kamarádkou do Francie. Zlepším jazyk, naučím se pořádně španělsky a budu se připravovat na příjmací zkoušky na můj vysněný obor na UK v Praze. Zastávám názor, že kdo chce pracovat, práci si najde. Vše bylo rozhodnuto a já už začínala zajišťovat důležité věci. Říkala jsem si, že na cestu budu potřebovat nějaký základní kapitál, ale překládání mi stačilo tak na pokrytí mých normálních výdajů tady, začala jsem pracovat po nocích v jídelně, kde pracuje moje babička. Ano, čtete správně. V noci do práce, ráno do školy, odpoledne aktivity, večer překládat a potom na chvilku spát a zpět na noční. Takhle vypadal můj život před maturitou.

Teď už mám maturitu za sebou a měla bych se soustředit na to, abych si užila léto a odjela pryč. Bohužel mi ani jedno nevychází. Nemůžu říct, že si léto neužívám, ale drtí mě jedna otázka. Odjet nebo neodjet? Potíž je v tom, že jsem se asi zamilovala. Bohužel do muže, který je o 15 let starší než já. Je to kuchař od nás z práce. Kdo mě zná, ví že mě nenadchne kdekdo. Spíš je celkem potíž mě nadchnout a když už se to stane, není to záležitost na pár měsíců. A v tom je ta potíž. Co když odjedu a budu nešťastná? Co když neodjedu, nám to nevyjde a já budu litovat tak jako tak?

Jak by moje okolí vzalo, že bych byla s mužem o tolik starším? Vždy pro mě bylo deset let maximální rozdíl. A já si teď dokážu představit vztah s někým o tolik starším. Ale co moji kamarádi? Už tehdy byl pro ně problém, že mám vztah s mým bývalým. A to jen kvůli vzhledu. Muž co se mi líbí teď taky není model, vlastně ani nevím, jestli se mi vzhledově pořádně líbí. Ale má krásný úsměv a je opravdu hodný. Alespoň na mě. To je pro mě důležité. Nevím, proč bych měla řešit, zda to bude vyhovovat mým kamarádům, ale z předchozích zkušeností mi to trochu vrtá hlavou, jak se k tomu moji kamarádi postaví. A co rodina? Ano, babička něco tuší. Ta si myslí, že bychom měli krásné děti. Je to vtipný. Ale co třeba taťka? S tím jsem mluvila dnes. Vždy byl proti tomu, abych odjela. Po tom, co ale zjistil, že je o tolik let starší, říká že bude lepší, když odjedu. A já pořád nevím, jak dál. Poslechnout rozum nebo srdce?

Vždy mi hraní na kytaru a učení se jazyků pomáhalo jako takový únik od myšlenek. Jenže teď můžu hrát celý den a stejně mám myšlenky, které mě ubíjí. Moje učitelka na čínštinu mě odmítá učit, protože se nedokážu soustředit. Co se to se mnou sakra děje? Nebylo by lepší na pár měsíců vzít batoh a projít se napříč Evropou a utřídit si myšlenky? Ale co když blbnu jenom já a on o mě vlastně zájem ani nemá? Něco ke mně určitě cítí. Vždyť mi vyznával lásku. Ale byl opilý, kdo ví jestli se to dá takhle vážně vůbec brát. Ale chce mě vidět a to je dobré znamení. Asi nad tím moc přemýšlím a zbytečně se v tom topím. Možná jsem do té jídelny neměla ani lézt. Možná je to dobře a já mám zůstat tady v Čechách a být šťastná. Ale jak? On je pořád zadaný a já ho stejně nemám pro sebe. A třeba ani mít nebudu. Prý přijdou jiní a lepší. Třeba taky ne.

Abych odbočila od tématu. Včera jsem byla na skvělé vyjíždce na motorce. Miluji jízdu na motorce. Jedna chyba a můžete přijít o svůj život. Ale projížděli jsme v okolí Karlštejnu a člověk vidí tu krásnou přírodu okolo. Uvědomí si taky, jak krásná Česká republika je. Čím víc cestuji do zahraničí, tím víc si to uvědomuji.

Dnes jsem od rána popíjela domácí vínko, které jsem dostala od mé kamarádky z nejúžasnějšího místa na světě - z obce Častá. Projížděla jsem si zprávy, které jsme si s mojí jinou kamarádkou psali. Přesně v tuhle dobu před rokem mi psala, že se na mě těší. Jak bude skvělé, že přijedu a kolik toho musíme stihnout. V tu dobu jsem ještě ani netušila, že tohle byly poslední zprávy, které mi napsala. Zítra to bude rok, co se zabila v autě. Chybíš mi.

Já jako věčný optimista se dostávám do myšlenek, ze kterých jsem akorát nešťastná. Nedokáži se z nich vymotat. Nedokáži je pustit z hlavy. Čím dál víc mě uzavírají víc a víc do sebe. Dokonce ani s člověkem, kterému řeknu cokoli - děkuji Péťo, že jsi - nedokážu tyhle pocity sdílet. A tak jen chodím do práce, dělám další práci, snažím se dělat aktivity, co mě těšiliy, hraju na kytaru a trávím čas s přáteli a taky s kuchařem. Zařizuji si práci tady v Čechách, kdybych tu nakonec zůstala a nikam neodjela a taky vyřizuji věci v zahraničí. Takže zmatek, chápete.

Teď si tu tak sedím v čajovně, piju čaj (Tamara na ledu je v tomhle počasí fakt paráda) a pokuřuji dýmku (zajímavý tabák ta Berlínská noc). Píšu tenhle článek a snažím se utřídit si myšlenky. Za měsíc v tuhle dobu budu na stáži na radnici v Belgii. Mám pomoct s organizací jednoho festivalu v městě Liège. A samozřejmě si to tam mám užít ve formě různých výletů a veteránů z války. Je to moje výhra v ceně Jana Palacha. A tady je přesně vidět, že se moje tvrdá práce vyplácí. Vše co dělám se mi vrací. Všechny ty dobré skutky mi život vrací a odměňuje mě za to. Už je tím, že se ráno můžu vzbudit do nového dne a taky že jsem zdravá a můžu pracovat. Mám co jíst a můžu cestovat. Jsem zdravá. I když ty moje záda, to je asi běh na dlouhou trať. Víc jak rok už mě bolí. Za posledních pár měsíců tak moc, že bude dobré to asi začít řešit.

A to je v podstatě můj život teď. Takže..odjet nebo zůstat? Mozek nebo srdce? Co když odjedu a vše bude tak, jak to má být? Vztah kuchaře a jeho přítelkyně bude lepší než kdy jindy a já zažiju něco, co zpestří můj život? A nebo taky ne. Možná mě odjezd šťastnou neudělá.

Čáááj
Bobík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 11. června 2017 v 17:02 | Reagovat

Proč adolescenti mají psychické problémy?

Statistiky jednoznačně ukazují, že nejvíce psychických problémů je u adolescentů, pomoci těmto nemocným adolescentům optimálně, je velikým problémem moderní kulturní civilizace, pokud zde zanedbáme pomoc, tak následkem je to, že se z adolescentů stávají nepřizpůsobiví ubožáci, se kterými máme mnoho problémů.

Současná společnost bere lidi jako by to byli jenom konzervy, zakonzervovat v lidech informace a programy, abychom je potom mohli využít jako roboty na baterky, o tom je rychlá optimalizovaná konzumní kultura! Život je jízda po kolejích, někdo jede jako rychlík a jiný stojí po celý život na vedlejší koleji, protože nedokázal zvládnout v pubertě svoje psychické problémy.
Čas specialisty je drahý a on jenom předepíše léky na stres a deprese adolescentům, aby měl od nich svatý klid, není žalobce tak není ani soudce, papejte po celý život prášky na stres a deprese, nezlobte svoje okolí, o tom to zde je! Pokud musí adolescent žít mezi blázny je jenom logické, že se z toho zblázní, takový je zde život a nevěřte tomu, že bude lépe, bude jenom hůře! Co je nejčastější příčinou psychických problémů?

Nejčastější příčinou je zde strach, který ochromuje člověka, a tím jej uvrhuje do psychických problémů. Pokud divoké zvíře umístíme do klece, tak zvíře díky strachu nemá chuť na sex, je zde mnoho klecí, které nás omezují a tím nám psychické problémy způsobují.

2 Matt Matt | 11. června 2017 v 17:14 | Reagovat

[1]: Docela nevhodný komentář od někoho, kdo Bobíka vůbec nezná. Je to vyrovnaná a úspešná slečna, která žije svůj život naplno, užívá si ho, miluje ho a pomáhá ostatním. To že nastala komplikace v tom že se zamilovala před tím než měla odjet neznamená to, co jsi vyjádřil ty ve svém komentáři. Chápu, že nemůžeš vidět dál než za ten článek, proto ti objasňuju, že to není tak jak to vidíš ty. Ale přesvědčovat tě o tom nebudu.
A Bobíku k tobě. Myslím si že ty se budeš víc trápit když odjedeš než když zůstaneš. Odjet se dá vždy a ty to víš. Ale kdy se ti naposledy stalo, že si se zamilovala a jak dlouho to trvalo? Není to na pár měsíců. My tě všichni budeme radši, když tu budeš ale ještě radši když budeš šťastná. Věk tvoji nejbližší pochopí, okolí to trápit nemusí. Věřím, že se rozhodneš správně. Usměj se, tak úžasným slečnám smutek nesluší.

3 Michal Michal | 11. června 2017 v 17:42 | Reagovat

vždy si se řídila srdcem a ne hlavou a byla si šťastná :-) je to tvoje rozhodnutí ale odjet můžeš opravdu vždy, nejsi člověk co se toho boji 8-O  jen musíš vědět jak je na tom on ;-) dej tomu ještě čas a vyjasní se ti to do konce léta :-)

4 Paťas Paťas | 11. června 2017 v 18:42 | Reagovat

Pokud tě má rád tak do toho jdi :-) litovala by si

5 Eliss Eliss | Web | 11. června 2017 v 19:57 | Reagovat

Já mám staršího přítele a myslím že je to naprosto v pořádku, jdi si za svým a kašli na názor ostatních :-)

6 Martin Martin | 12. června 2017 v 16:53 | Reagovat

mě je 38 a mé přítelkyni 20 :) opustil jsem moji bývalou přítelkyni kvůli ní a riskoval tak že přijdu o "rodinu" :) bál jsem se jak se k tomu postaví ostatní a bylo to v pořádku, miluji ji a už jsme spolu 2 roky!!!!!

7 Kuba Kuba | 13. června 2017 v 7:23 | Reagovat

Zlatíčko, ty jsi krásná, inteligentní a skvělá žena. Můžeš si mezi chlapy vybírat 8-) Kolikrát si ale řekla "toho chci"? Na jedné ruce je až příliš mnoho prstů na to aby spočítaly tak malé číslo :-? Ty můžeš odjet kdykoli a víš to. Pokud odjedeš s vědomím, že o tebe měl ten dotyčný zájem a ty o něj, budeš neskutečně nešťastná. Na to tě znám moc dobře. ;-) Také věřím v to, že pokud si spolu začnete, vztah vám vydrží. Kdyby Joohny nebyl vylízanej krypl, byli byste spolu být do teď.

Nejvíc mě ale těší, že si nevybíráš podle vzhledu, ale podle povahy. Jedna z mála dnešní doby. O_O

8 Míla Míla | 14. června 2017 v 13:12 | Reagovat

Vždy jsem to říkal a názor nezměním - člověk, který bude tvůj partner do života bude ten nejšťastnější člověk na světě. 8-) Vážně závidím někomu, kdo ti ukradne srdce a ještě víc někomu, kdo může dostávat tvoje polibky a lásku :-) Ty víš, že si můžeš vybírat a ukazovat prstem "toho chci a toho a toho" :-D Ještě krásnější je, že si nevybíráš podle vzhledu ale podle povahy a chování. To moc lidí v dnešní době neumí. Taky se mi líbí, že nechceš měnit chlapy s chceš s nějakým zůstat. :-) Taky víme, že čekáš už dost dlouho. Já bych ti přál, aby ti to vyšlo. Možná vám to vyjde a jednou budete žít spolu v zahraničí. Ale hlavně to přeji někoho, kdo bude tvou oporou a bude ti dávat tolik lásky, kolik si ty zasloužíš :-) Jsi skvělá žena a každý muž si takovou přeje. Zodpovědná a hodná a přesto blázen co nechce vyrůst a chovat se podle pravidel daných společností. 8-) Na to, že mě táhne na 40, máš můj respekt. Vždy jsem za tebou stál a stát budu. Nejvíc si přeji, aby si byla šťastná. Jednej podle srdce, vždy si se tak řídila, trable překonala a byla vždy tak šťastná a plná optimismu. To je na tobě to úžasné. Jsi opakem toho co si dostala, si plná lásky a dobrého chování. Řekni mu to Bobíčku a neber ohledy na jeho přítelkyni. Zasloužíš si být šťastná. A pokud to nevyjde, odjedeš a věřím, že na tebe čekají samé lepší věci. Mám tě rád a vždy tu pro tebe budu. 8-)

9 Michal K. Michal K. | 15. června 2017 v 2:08 | Reagovat

Všem princeznám z pohádek jedno jméno dám, to tvý, tvý jméno :-) Bude dobře krásko, určitě se rozhodneš správně.

10 Kubík Kubík | 16. června 2017 v 19:22 | Reagovat

Říkám ti to hodně a řeknu to znovu, podle mě ty si ta nejlepší holka jakou já znám. Jsi po psychické stránce hodně vyspělá, chápu že tě berou starší chlapi. Škoda, že to tak není po fyzické :D Kdyby ano, tak nám ve městě nevěří ten fór, že ti je 14 :D Ale musíš to brát tak, že on je starší a už prostě se asi chce usadit a ty si mladá a chceš ještě něco zažít (i kdyby jen ohledně cestování). Musíš si to urovnat v hlavě, jak to cítíš a jestli on ti za to stojí. Pokud ale neprojeví hodně snahy, kopnul bych ho do prdele a šel dál. Ty jsi neskutečně úžasná holka, která si může vybírat a muži by pro ní udělali cokoli. Nač potom sázet na nějakého, co se nesnaží. Taky ti říkám, že ty se rozhodneš určitě správně a věřím, že cestovat můžeš kdykoliv, i při vztahu. Ať se rozhodneš jakkoli, věř že vždy stojím za tebou. :* Mám tě rad

11 Zbyněk Zbyněk | 23. června 2017 v 7:53 | Reagovat

Bobíčku určitě na Tebe čeká někdo lepší :-) na tohohle bych se vykašlal, vždyť je to jenom kuchař :-)

12 Pepa Pepa | 5. července 2017 v 21:22 | Reagovat

Skvělý je, že vztah s tebou nebude nikdy všední. Ale uvědom si, že je to jenom kuchař

13 Petr Petr | 19. srpna 2017 v 11:00 | Reagovat

Nejlepší co se mi kdy stalo s Bobíkem: Přišel jsem za ní nešťastný. Řekla: Pojď, vařila jsem, mám tu pivo a můžeš mi  tom vypávět. Uleví se ti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama